štvrtok 14. júla 2016

Pečená ryba namiesto grilovanej.

K letu neodmysliteľne patrí grilovačka. Ako som mala v pláne včera aj ja.
Ale vďaka rozmarnému počasiu som ostala doma. Nevadí. Rybu som mala nachystanú a naloženú v omáčke, tak som sa rozhodla, že si ju upečieme doma a grilovacie recepty vám sem dám niekedy neskôr, keď nám aj podnebie dovolí sa priblížiť ku grilu...

pripravte si:
filety pstruha dúhovitého, alebo inej ryby, na ktorú narazíte
zemiaky
cherrry paradajky
soľ, korenie, mletá červená paprika, olivový olej, citrón, maslo
Hellmann´s omáčka na grilovanie, príchuť Japanese sticky Yakiniku

Najskôr ryba. Rybu si umyte, v prípade potreby zbavte šupín a viditeľných kostí, riadne umyte, osušte, prelejte omáčkou a nechajte marinovať aspoň 3 hodiny.

Teraz zemiaky. Zemiaky si umyte, pokrájajte na menšie kúsky, osoľte, okoreňte, pokvapkajte olivovým olejom a posypte mletou červenou paprikou. Vysypte ich do vymastenej formy na pečenie, a pri 210 stupňoch ich nechajte piecť 20 minút.


Po 20 minútach do toho istého pekáča rozložte pokrájaný citrón, položte na plátky pripravenú rybu v marináde a rozložte okolo cherry paradajky. Teplotu v rúre znížte na 190 stupňov a nechajte takto pripravený pekáč piecť ďalších 15 minút.

Rybu po vytiahnutí rúry pokvapkajte ešte pár kvapkami citrónu a nechajte na nej rozpustiť pár plátkov masla.
Ja som použila Hellmann´s omáčku z rady grilovacích omáčok, ktoré môžete nájsť teraz v obchodoch. Táto japonská je ideálna k rybe, vďaka výraznej pikantnosti dá jemnému rybiemu mäsu ten správny šmrnc.

Ak si želáte dostať na mail informáciu o novom videu alebo príspevku na blog, napíšte mi sem dole do komentára svoju emailovú adresu, rada sa vám vždy ozvem s novým príspevkom.

Toto všetko a ešte viac nájdete na:
Instagrame (blog.foodependence)
google+ 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára