utorok 16. septembra 2014

Hruškový chlebíček.

Dnes ráno som si uvedomila, že leto skončilo. Nestihli sme sa ísť nikam okúpať, nestihli sme letnú dovolenku, nestihla som si urobiť rajčinovú šťavu...
Ale stihli sme jednu z najväčších udalostí v našich životoch. Stihla som sa vydať. Je zo mňa pani :-)

Dúfam, že aspoň počas jesene stihnem urobiť čo najviac dobrôt. Určite hroznový džem, tekvicové cupcakes, niečo dobré z diviny a hriešne čokoládovú tortu. A samozrejme popri tom si užívať všetky dobroty, ktoré sa nám ešte stihnú urodiť v záhrade. Ako tieto hrušky a sladký chlebíček z nich...


čo treba:
130g práškového cukru
120g mäkkého masla
4 vajíčka, rozdelené na žĺtky a bielky
150g hladkej múky
1/2 balíčka prášku do pečiva
70g horkej čokolády posekanej na kúsky
hrsť posekaných vlašských orechov
2 hrušky


V robote som nechala vymiešať maslo s cukrom. Postupne som primiešala po jednom žĺtku.Do tejto zmesi som primiešala múku s práškom do pečiva, orechy, čokoládu, hrušky a nakoniec vyšľahaný sneh z bielkov.
Takto pripravené cesto som vyliala do vymastenej chlebíčkovej formy a pri 160 stupňoch som chlebíček nechala piecť cca 70 minút.
Po vytiahnutí z rúry som chlebíček vyklopila z formy a nechala úplne vychladnúť. Polevu som naň už nerobila, čokoláda je v ceste. Ani cukrom netrebalo posypať, z hrušiek je chlebíček dostatočne sladký.

Toto všetko a ešte viac nájdete na
google+  
1 komentár:

  1. Zuzka, gratulujem. Ja som tento rok tiež veľa vecí nestihla, a teda taktiež ani jeden koláč s hruškami !!!! Ktoré mám veľmi rada. Chlebíček urobím na víkend :-).

    OdpovedaťOdstrániť