nedeľa 10. apríla 2016

Tvarohový koláč s malinovou omáčkou.

Tento koláčik som urobila špeciálne na želanie mojej maminy. Že, však čo už neurobíte pre rodiča :-)
Navyše, bol maximálne jednoduchý, keď som ho dala ja, v deviatom mesiaci tehotenstva, zvládne ho už naozaj každý...

pripravte si:
200g maslových sušienok
130g roztopeného masla
1 mascarpone
1 tvaroh bez  hrudiek
100g roztopenej bielej čokolády
3 celé vajíčka
2 polievkové lyžice práškového cukru
2/3 hrnčeka  mrazených malín
1 čajová lyžička hnedého cukru
2 čajové lyžičky Zlatého klasu
cca 50 ml vody

Najskôr si pripravte malinovú omáčku. Do hrnca dajte maliny, cukor, Zlatý klas a vodu a spolu miešajte, kým sa všetko nezvarí na slabší puding.
Nechajte chvíľku vychladnúť v hrnci a potom prelejte cez sitko a prepasírujte varechou, aby ste omáčku zbavili nepotrebných semienok z malín.
Vo food procesore si rozmixujte sušienky a zmiešajte ich spolu s roztopeným maslom. S takto pripravenou hmotou vyložte dno tortovej formy. Vymazať olejom formu už nemusíte, základ koláča je z roztopeného masla mastný dosť, pri pečení sa neprilepí.


V miske si mixérom zmiešajte mascarpone s vajíčkami a cukrom. Po lyžiciach pridávajte tvaroh a roztopenú bielu čokoládu. Takto pripravenú polovicu krému vylejte na korpus. Polejte vychladnutou malinovou omáčkou a prikryte zbytkom krému.

Rúru si nechajte rozohriať na 175 stupňov. V tejto tepolote nechajte koláč piecť 20 minút. Potom stiahnite na 160 a nechajte dopiecť ďalších 35 minút, kým stred nieje na dotyk tuhý. Ak treba, prikryte koláč počas pečenia alobalom.


Nezľaknite sa dvoch vecí. Počas pečenia sa koláč mimoriadne nafúkne, ale po tom, ako ho vyberiete z rúry, tak sa vráti do pôvodných rozmerov. A tiež sa vám môže stať, že počas pečenia vám ovocná omáčka trochu viac vybehne na kraj koláča.

A inak máte celkom hotovo! Koláč nechajte úplne vychladnúť a možete krájať a servírovať.

Ak si želáte dostať na mail informáciu o novom videu alebo príspevku na blog, napíšte mi sem dole do komentára svoju emailovú adresu, rada sa vám vždy ozvem s novým príspevkom.

Toto všetko a ešte viac nájdete na:
Instagrame (blog.foodependence)
google+ 
2 komentáre:

  1. Mňam :) robievam podobne, buď s malinovou alebo jahodovou omáčkou. Len sa mi vždy pri podávaní v tej časti kde je omáčka oddelí, neviem prečo. Ale aj tak sa vždy bez problémov zje :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ahoj,co je prosím Zlatý Klas ?Asi nějaký škrob ?Pročítám Vaše stránky,tento dortík určitě zkusím,recept na mrkvový dort mám podobný,ten peču velmi často.Přeji moc krásný den a ať se daří.

    OdpovedaťOdstrániť