pondelok 22. júla 2013

Tvarohové guľky s marhuľami.

Júúúj, ešteže tu máme tú sezónu, bez takýchto dobrôt by ani leto hádam nemohlo byť...

čo treba:
200g tvarohu
200g hrubej múky
podľa potreby trošku mlieka
1/2 lyžičky prášku do pečiva
1 vajce
cukor, škorica, maslo
marhule

Múku som zmiešala s tvarohom, celým vajíčkom a práškom do pečiva a vypracovala na cesto. Počas miesenia som pridala trošku mlieka, aby sa mi cesto lepšie spojilo. Záleží od tvarohu, niekedy je treba mlieka viac, niekedy vôbec. Cesto som riadne premiesila, vyvaľkala na valček, z kt. som si odkrajovala postupne po častiach základ na guľky.
Očistené, odkôstkované a pokrájané marhule som zapracovala do cesta a vytvarovala guľky.
Do vriacej vody som postupne púšťala plnené guľky a nechala ich variť cca 6-7 minút. Po vybratí som na nich nechala rozpustiť kúsok masla, posypala škoricou a práškovým cukrom. DOBROTA!Krásne to spolu celé voní, no a nebezpečná kombinácia rozpusteného masla, škorice a marhúľ je na nezaplatenie....

1 komentár:

 1. Dobrý deň,


  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  info@hladatrecepty.sk

  OdpovedaťOdstrániť